NASA протестувало нового робота, якого збираються відправити на Марс - відео

10 березня 2018, 08:59

Співробітники космічного агентства NASA протестували нового робота на "ім’я" InSight (Інтуїція), якого збираються відправити на Марс.

Про це повідомляє Naked Science.

Робот схожий на невеликий кран, здатний піднімати і переносити різні об'єкти – саме цим InSight і буде займатися на Червоній планеті.

Це - перший апарат, який вивчить глибинні шари марсіанського ґрунту, тому замість коліс у нього міцний каркас, що дозволяє йому встояти практично на будь-якій поверхні.

Відео дня

Для проведення випробувань вчені обладнали спеціальну лабораторію, яка імітує марсіанські умови, включаючи ґрунт і світло. Вогні, розставлені по всій лабораторії, калібрують камери робота, щоб ті згодом адаптувалися до сонячного світла, яке потрапляє в атмосферу Марса.

Оскільки InSight не зможе пересуватися після приземлення, інженери відпрацьовують різні сценарії посадки. Робоче середовище постійно змінюється, імітуючи підйоми і западини з нахилом 15 градусів. У таких умовах апарат тестує три інструменти: гіперчутливий сейсмометр, екран, який його захищає, і датчик теплового потоку.

Працівники лабораторії виклали відео, в якому детально розповіли про свої експерименти. Вони зазначили, що, на відміну від фантастичних фільмів, реальні роботи рухаються дуже повільно, тому їхня робота вимагає багато терпіння і зосередженості, щоб врахувати всі деталі. Особливо вони пишаються рухомим краном, завдяки якому InSight зможе досліджувати глибини марсіанського ґрунту.

Відправлення робота заплановане на травень, а його прибуття до пункту призначення - на листопад 2018 року.

Раніше повідомлялося, що аматор виявив у космосі загублений супутник NASA.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X