NASA показало сліди річкової гальки на Марсі

26 червня 2017, 17:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Марсохід Opportunity виявив на краю кратера Індевор камені, які, можливо, переносилися бурхливою течією

Такий сценарій, на думку вчених, є одним з можливих пояснень незвичайного рельєфу місцевості, повідомляється на офіційному сайті NASA.

"Ми хочемо зрозуміти, переносилися ці породи з місця на місце, чи ні. Одним з можливих варіантів є те, що ця локація була завершенням водозбору, місцем, де річка впадала в озеро. Повінь, можливо, порушило звичні межі і вода розлилася в кратері. інша можливість полягає в тому, що ця область утворилася від удару, тоді ж, коли і сам кратер Індевор ", - відзначають вчені.

Відео дня

Зараз для дослідників Марса важливо визначити, чи переносилися камені, знайдені в кратері, чи вони не піддавалися впливу потоків води. Більшість експертів вважають, що в даний час Opportunity перебуває на дні річкової системи.

Незвичайне панорамне зображення складено зі знімків, зроблених ровером 3 червня 2017 року і отриманих накладенням трьох світлофільтрів. Ретельне вивчення наскельних паль по краях можливого каналу може допомогти дослідникам оцінити, чи дійсно марсохід переміщається дном висохлої річки.

Opportunity запущений до Марсу 7 липня 2003 року за допомогою ракети Delta II. На планеті апарат виявився 25 січня 2004 року. Передбачалося, що він пропрацює на поверхні Червоної планети 90 діб, однак він продовжує функціонувати до сих пір.

Раніше НВ повідомляло, що ще один марсохід, Curiosity, зараз знаходиться на схилі гори Шарпа. Марсіанський ровер розташований на тимчасовій стоянці у дюн на її верхніх схилах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X