NASA показало незвичайні хмари на Титані

10 листопада 2016, 13:14
Дослідники NASA, що працюють з космічним апаратом Кассіні, показали незвичайне відео про те, як рухаються метанові хмари по північній частині Титану, пише Science Alert.

"Це покадрове відео дозволить вченим спостерігати динаміку хмар, вивчити, як вони розвиваються, переміщаються по поверхні і зникають", - пояснює команда "Кассіні".

У ролику нижче ви можете побачити білі хмари метану, які переміщуються над поверхнею супутника зі швидкістю від 7 до 10 метрів в секунду. Цим вони дуже схожі на хмари, які ми бачимо тут, на Землі. Цікаво, що, хоча ролик триває близько хвилини, він змонтований з 11 годин зйомок, причому кожен кадр відео знятий з інтервалом приблизно в 20 хвилин від попереднього.

Відео дня


У наукових колах існує гіпотеза про те, що на Титані є життя. Не обов'язково розумне і розвинене, мова йде про мікроорганізми в атмосфері, життєдіяльність яких і підтримує існування метанових океанів. І, спостерігаючи за атмосферою Титану, вчені сподіваються отримати дані про існування мікроорганізмів на небесному тілі.

Раніше НВ повідомляло, що загадкові океани Титана, супутника Сатурна, будуть обстежені за допомогою роботизованого підводного човна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X