Абсолютне зло. Астрономи виявили найжадібнішу чорну діру у Всесвіті

5 жовтня 2020, 05:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Виявлена італійськими астрономами чорна діра справляє гравітаційний вплив одразу на шість великих галактик.

Чорні діри все ще залишаються загадкою для сучасної науки. Ми до кінця не розуміємо, що вони собою являють, як чорні діри утворюються і яка їхня роль у Всесвіті.

Однак, наші знання про чорні діри прогресують з величезною швидкістю.

Відео дня

Нещодавно вчені отримали перше фото чорної діри.

А тепер ми виявили чорну діру воістину гігантських розмірів. Судячи з усього, вона утворилася невдовзі після Великого вибуху і тримає в гравітаційному «полоні» відразу шість галактик.

Що з'ясували вчені?

Результати дослідження були опубліковані на офіційному сайті Європейської Південної обсерваторії.

Вчені виявили надмасивну чорну діру, яка утворилася на ранньому етапі формування Всесвіту. Ймовірно, раніше, ніж через мільярд років після Великого вибуху.

Маса цього гіганта — у мільярд разів більша за масу нашого Сонця. Його гравітаційний вплив позначається на шести прилеглих галактиках. За загальним розмірами ця «павутина» в 300 разів перевершує Чумацький шлях.

Відкриття вражає, оскільки вчені досі вкрай мало знають про чорні діри, які формувалися на зорі Всесвіту. Передбачається, що вони утворювалися внаслідок зіткнення перших зірок, але це не дає чіткої відповіді на питання, як вони могли еволюціонувати до таких гігантських розмірів.

Автори дослідження вважають, що відкриття і подальше вивчення цього монстра допоможе нам зрозуміти, як з'являються надмасивні чорні діри, на кшталт тієї, що розташовується якраз у центрі нашої галактики Чумацький шлях.

На думку Марко Міньолі з Національного інституту астрофізики в Болоньї (Італія), галактики формуються на місцях перетину «ниток» з космічного газу. І цей же газ може бути «паливом» для гігантської чорної діри.

Однак, до цього часу немає достовірної гіпотези про те, як такі великі чорні діри могли формуватися в ранні дні Всесвіту.

Автори роботи припускають, що павутина з «ниток» могла утворитися за допомогою темної матерії. Вона могла притягати до себе великі обсяги газу в період зародження Всесвіту.

Співавтор дослідження, Колін Норман з американського Університету Джонса Гопкінса вважає, що такі чорні діри могли формуватися всередині масивних гало з темної матерії. А ми раніше не могли їх виявити через недосконалість наших методів спостереження.

За словами Нормана, галактики в павутині цієї чорної діри — одні з найбільш «блідих», тому їх виявлення стало можливим тільки тепер, коли в розпорядженні вчених виявилися такі величезні оптичні телескопи як Very Large Telescope Європейської Південної обсерваторії, розташований у чилійській пустелі Атакама.

Можливо, «павутина» знайденої чорної діри складається з більшої кількості захоплених галактик, але ми просто поки їх не бачимо, зазначає співавтор дослідження Барбара Бальмаверде з Туринського університету.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X