Над Чорнобильською АЕС встановлюють новий саркофаг

16 листопада 2016, 13:44
Новий 36 000-тонний саркофаг у вигляді арки буде встановлено над пошкодженим реактором Чорнобильської АЕС

Висота арки складає 110 метрів, а довжина і висота відповідно 257 і 165 метра. Величезна сталева споруда вже перемістилася на 6 метрів і має ще подолати понад 300 метрів, пише Радіо Свобода.

Відео дня

"Початок процесу насування Арки - це старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Будівництво унікальної технологічної конструкції, аналогів якої не має світ, заслуга потужної групи інженерів та будівельників", - розказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Старому укриттю вже більше тридцяти років, його звели незабаром після катастрофи на станції 26 квітня 1986 року. Термін служби цього об'єкта закінчився ще десять років тому, і після цього його старі конструкції неодноразово зміцнювали.

Прес-служба ЧАЕС напередодні попередила, що у період робіт по переміщенню конфайнмента відвідування туристами Чорнобильської станції тимчасово призупинено.

Новий саркофаг покликаний на 100 років вирішити проблему радіаційної безпеки навколо зруйнованого реактора. Всередині старого укриття, як припускають фахівці, знаходиться не менше 180 тонн радіоактивного палива в різному стані і близько 30 тонн пилу, що містить трансуранові елементи.

Чорнобильську АЕС остаточно закрили 15 грудня 2000 року, але процес виведення її з експлуатації, згідно з графіком, повинен закінчитися тільки в 2064-м, і в загальному на це потрібно близько 4 мільярдів євро.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X