На супутнику Сатурна знайшли теплий океан

14 березня 2017, 11:15
Астрономи NASA проаналізували знімки Енцелада і тепер впевнені, що океан супутника тепліше, ніж вважалося раніше

Теплий океан на супутнику Сатурна Енцеладі схований усередині небесного тіла під його поверхнею. При цьому крижана кора над океаном в полярних областях досить тонка, пише NASA.

Відео дня

За даними астрономів, що аналізували знімки з зонда Cassini, південна полярна область крижаного супутника Сатурна Енцелада тепліше, ніж очікувалося. А крижана коринка на півдні може бути уп'ятеро тонше, ніж в інших місцях. Товщина льоду там складає всього пару кілометрів, набагато менше, ніж вважалося раніше.

Вчені вважають, що зміну температури не можна пояснити ні акумуляцією сонячного тепла, ні гравітацією Сатурна. Іншими словами, на Енцеладі повинно бути власне джерело тепла. Визначити температуру льоду вдалося завдяки знімку в мікрохвильовому діапазоні, зробленому Cassini під час чергового зближення з супутником.

Висновок узгоджується з результатами дослідження незалежної групи планетологів, які в 2016 році оцінили товщину крижаної кірки Енцелада. Дослідження показують середню глибину для крижаної оболонки від 18 до 22 кілометрів, з товщиною близько п'яти кілометрів на південному полюсі супутника.

"Чи може життя розвинутися у цьому теплому підземному океані? На це питання належить відповісти майбутнім місій в цей незвичайний світ", - сказала представник проекту Cassini, Лінда Спилкер.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X