На полюсі Юпітера виявили гігантські бурі

13 грудня 2018, 16:01

Місія NASA Juno на газовому гіганті Юпітер досягла середини свого терміну експлуатації і відкрила нові види циклонів на полюсах.

За даними NASA, деякі з цих бур в два рази більше штату Техас, тобто їх площа - майже 1,5 млн км², повідомляє BBC.

Виходячи на орбіту Юпітера кожні 53 дня космічний апарат Juno рухається від полюса до полюса. Його датчики вимірюють склад планети, щоб зрозуміти, як утворився найбільший світ в нашій Сонячній системі.

Відео дня

Професор Кендіс Хансен з Інституту планетології в Арізоні, яка очолює проект JunoCam, розповіла подробиці про нові дані Juno на зборах Американського геофізичного союзу в Вашингтоні. За її словами, апарат пролетів на відстані 3,4 тисячі кілометра від Юпітера. Цей проліт повз планету був 16 за ліком, а його траєкторія проходила найближче до Юпітера.

"Під час нашого першого прольоту над полюсами, ми знали, що бачимо на Юпітері територію, яку ніколи не бачили. Чого ми не очікували, так це того, що побачимо ці впорядковані полігони циклонів. Це величезні шторми - в два рази більше Техасу", - сказала Кендіс Хансен. І через 16 проходів Juno, додала вона, ці впорядковані структури гігантських штормів все ще зберігаються.

"Мета місії Juno - вивчити внутрішню структуру Юпітера і те, як ця структура виражається на хмарах. Це той зв'язок, яку ми намагаємося встановити. Але ми ще не досягли цієї мети", - підкреслила професор Хансен.

У червні 2018 року НВ повідомляло, що NASA погодилося фінансувати проект місії Juno до 2022 фінансового року і тим самим продовжити наукові дослідження ще на 41 місяць. Це означає, що Juno буде обертатися навколо газового гіганта до липня 2021 року і зможе зібрати більше даних про Юпітер.

Зонд Juno досяг Юпітера в липні 2016 року. Спочатку передбачалося, що у Juno буде коротка тривалість життя, так як апарат повинен був виходити на орбіту Юпітера кожні 14 днів. На жаль, щось пішло не так з клапанами в паливній системі, тому зонд застряг, виконуючи 53-денні маневри замість 14-денних.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X