На півночі Китаю знайшли людський череп віком 10 тис. років

15 січня 2019, 08:02

Вчені з'ясували, що людському черепу, виявленому поблизу кордону Китаю, Монголії та Росії, більш ніж 10 тис років.

Таким чином, люди сучасного типу вже тоді жили на цих територіях, повідомляє агентство Сіньхуа.

Згідно з результатами датування з використанням вуглецю-14 чотирьох зразків черепа, виявлених в районі Чжалайнор міста Маньчжоулі в Маньчжурії автономного району Внутрішня Монголія, було підтверджено, що найбільш раннім зразкам близько 10113 років.

Відео дня

Вік трьох інших знайдених зразків оцінюється відповідно в 7400, 1600 і 1000 років, заявила співробітник Інституту археології та музеєзнавства Пекінського університету У Сяохун на прес-конференції в Пекіні.

"Ці дані показують, що люди жили 10 тисяч років тому в районі Чжалайнор", - сказала вона.

Дослідження спільно проводять вчені Пекінського університету і Інституту археології Цзіліньського університету з березня 2018 року.

Раніше НВ повідомляло, що палеонтологи знайшли рекордно давні знаряддя праці в Китаї. Інструменти були виявлені в місцевості під назвою Шанчен в південно-китайському лесових плато. Найстаріші - близько 2.12 млн років, що на 270 000 років старше, ніж кістки і кам'яні знаряддя з Дманісі, Грузія, які раніше були найбільш ранніми свідоцтвами предків людини за межами Африки.

Але ці знаряддя були зроблені далекими предками сучасної людини, а знайдений біля Маньчжоулі череп належав неоантропам, тобто людям сучасної анатомії. Іншими словами, череп, знайдений в Китаї майже не відрізняється від черепів сучасних людей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X