Палеонтологи знайшли рекордно давні знаряддя праці в Китаї
Стародавні інструменти та кістки, які були виявлені в Китаї, змушують припустити, що ранні люди покинули Африку і прибули в Азію раніше, ніж вважалося.
Артефакти були знайдені командою вчених, яку очолював професор Чжаою Чжу з Китайської академії наук і до якої входив професор Робін Деннелл з Університету Ексетера, пише Science Daily.
Артефакти показують, що наші ранні предки колонізували Східну Азію понад два мільйони років тому. Інструменти були виявлені в місцевості під назвою Шанчен в південно-китайському лесових плато. Найстаріші - близько 2.12 мільйона років, що на 270 000 років старше, ніж кістки і кам'яні знаряддя з Дманісі, Грузія, які раніше були найбільш ранніми свідоцтвами появи людства за межами Африки.
Артефакти включають в себе не тільки прості рубила та скребки, але і відносно складні інструменти - наконечники стріл, молотки, долота та інші предмети. На всіх каменях помічені ознаки використання. Більшість знарядь були зроблені з кварциту і кварцу, які, ймовірно, прийшли з передгір'їв гір Циньлін. Також виявлені фрагменти кісток тварин віком 2,12 мільйонів років.
Велика частина знарядь праці була виготовлена приблизно 1,5 мільйона років тому, вже після передбачуваного виходу людства з Африки. При цьому, відразу шість скребків і рубав, за словами Деннелла і його колег, були значно давніші - їх вік перевищував 2,12 мільйона років.
"Наше відкриття свідчить про те, що тепер нам доведеться переглянути той час, коли перші представники нашого роду покинули Африку і почали розселятися по Землі", - заявив Робін Деннелл з університету Ексетера.
80 кам'яних артефактів були виявлені переважно в 11 різних шарах копалин ґрунтів. Шари, що містили ці кам'яні інструменти, були датовані зв'язуванням магнітних властивостей шарів з відомими і датованими змінами магнітного поля Землі.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.