На МКС виявили збудників дифтерії і вугрової висипки

27 жовтня 2015, 15:13
Кількість бактерій і грибів, виявлених дослідниками на Міжнародній космічній станції, перевищила їх очікування

Зокрема, як виявилося, мікробіом МКС включає в себе збудників дифтерії і вугрової висипки, що може створювати безпосередню небезпеку для здоров'я астронавтів, передає Lenta.ru з посиланням на Microbiome.

Відео дня

Відзначається, що NASA і інші космічні агентства ведуть моніторинг мікробного середовища станції вже 15 років, збираючи зразки пилу з вентиляційних отворів і поверхонь МКС, а потім вирощують мікроорганізми з цих зразків в лабораторіях.

Однак, як виявилося, у цього методу є істотний недолік: далеко не всі види бактерій та грибів легко розмножуються в лабораторних умовах.

Таким чином, домагаючись більшої репрезентативності свого огляду, американські вчені взяли на озброєння технологію секвенування ДНК, склавши опис усіх мікроорганізмів на міжнародній станції.

Аналіз ДНК показав, що більшість бактерій з МКС пов'язані зі шкірою людини - це тип актинобактерій.

До його складу входять роди Corynebacterium та Propionibacterium (збудники дифтерії і вугрової висипки), представників яких також виявили на МКС.

Вчені підозрюють, що ці мікроорганізми теоретично можуть представляти небезпеку для здоров'я астронавтів.

В той же час їх вірулентність (здатність викликати хвороби) далеко не очевидна.

"Одна-дві клітини можуть бути вірулентними, але цього недостатньо, щоб заразити людину", - заявив керівник дослідження Кастурі Венкатесваран з Лабораторії реактивного прискорення NASA.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що космічна витримка шотландського віскі, відправленого на МКС в 2011 році, показала в цілому досить тривіальні результати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X