На АЕС Фукусіма знайшли новий витік радіації

6 лютого 2017, 09:08
Рівень опромінення усередині захисної оболонки другого реактора на аварійній АЕС Фукусіма-1 становить 530 зівертів на годину

Це приблизно в сто разів більше за смертельну для людини дози опромінення. Точної причини такої ситуації вчені поки не можуть назвати, пише Science Alert.

Основна версія НС - витік радіоактивних матеріалів з виявленого в другому енергоблоці отвору діаметром близько 2 метрів в районі сталевих опор під реактором. Щоб отримати уявлення про рівні радіації, команда вчених використовувала камеру з дистанційним управлінням, щоб сфотографувати області радіоактивного ураження, а потім аналізувала електронний шум у зображеннях для вимірювання рівня радіації.

Відео дня

Дані показали рівень радіації в 530 зівертів на годину. Природний радіаційний фон становить близько 2,4 мілізіверта в рік. Доза в десять зівертів гарантовано вбиває людину протягом трьох тижнів, а опромінення дозою в п'ять зівертів призводить до смерті 50% постраждалих.

"Це може бути викликано ядерним паливом, які розтопилося і пропалило отвір в оболонці, але це тільки гіпотеза, на даному етапі", - сказав прес-секретар японської енергетичної компанії Tepco.

Наступним кроком стане дослідження об'єкта з допомогою робота, обладнаного камерою. Робот повинен буде проникнути в пошкоджену зону станції в середині лютого.

Цікаво, що ще в січні нинішнього року Японія планувала відновити поставки риби з акваторії, прилеглої до префектур, постраждалих від аварії на АЕС, оскільки рівень стронцію в навколишньому середовищі перебував з допустимих межах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X