Давньоримська вечірка. У Туреччині знайшли античну мозаїку із зображенням танців

21 лютого 2022, 08:05

Археологи знайшли залишки 1500-річних архітектурних споруд, лазень та мозаїки під час сьомого етапу розкопок у стародавньому місті Германіка у південно-східній провінції Туреччини Кахраманмараш.

Мозаїка площею 50 квадратних метрів зображує бенкет під відкритим небом з трьома жінками, які танцюють та розважаються під музику, можливо, перед полюванням.

Директорка музею Кахраманмараш Сафіназ Аджипаям сказала: «Під час розкопок було знайдено мозаїку площею 50 квадратних метрів, яка є продовженням попередньої мозаїки, яку ми виявили. У цьому ж районі було виявлено деякі архітектурні споруди та залишки лазень. Мозаїка справді чудова. Ми думаємо, що це зображує бенкет просто неба. Раніше ми виявили тут мозаїку із двох панелей, і на ній були сцени полювання».

Відео дня

« Панно, яке ми знайшли під час останніх розкопок, насправді є продовженням цієї мозаїки 2015 року, і ми думаємо, що це, ймовірно, був бенкет просто неба перед полюванням. У центрі сидять дві пари та танцюють під музику три жінки», - сказала вона.

За останнє десятиліття археологи досліджували стародавнє місто, що розкинулося на площі 140 гектарів під сучасним передмістям. Його виявили випадково у 2007 році внаслідок незаконних розкопок. Стародавнє місто багато разів переходило з рук в руки - від хетів ( до 1600 р. до н.е.) до урартів, ассірійців, персів, македонців і царів Селевкідів. Воно було завойованн римлянами, які перейменували його на Каесару Германіку на честь імператора Гая Цезаря Августа Германіка.

Зрештою, араби взяли місто під свій контроль 645 року — вони назвали його Мараш. Однак під час хрестових походів місто кілька разів руйнувалося. Вразило його і стихійне лихо — найсильніші зсуви поховали місто під землею, де воно залишалося прихованим майже 1500 років.

Після незаконних розкопок 2007 року Міністерство культури і туризму Туреччини рекультивувало землю, а музей Кахраманмараша провів інтенсивні роботи. Група археологів вважає, що мозаїка є частиною панелі з 3 серій сцени до полювання - 2 з цих 3 панелей було знайдено у 2015 році. Аджипаям додала, що археологічні знахідки були виявлені у 35 районах у межах старого міста.

Було виявлено загалом 20 мозаїк, потенційно пов'язаних із римськими віллами, населеними місцевою елітою та воєначальниками. Ці вілли були побудовані на схилах пагорбів, забезпечуючи подвійну мету: покращене спостереження за власністю та доступ до прохолодного гірського бризу у літні місяці.

Подальші розкопки заплановані у тому самому районі протягом 2022 року.

Раніше НВ писав, що під час вивчення археологами вежі стародавнього міста Узунджабурч у провінції Мерсін на півдні Туреччини було знайдено прикраси візантійського періоду.

У ході розкопок було виявлено 19 артефактів, віком 1400 років, які відносяться до Візантійсько-Сасанідської війни 602-628 років, зазначили археологи.

Артефакти Візантійсько-Сасанідської війни, виявлені в останній тиждень 2021 року, включали скелет, намисто, кулон, ланцюжок, сережку та амулет із браслетом та ланцюжком. Все це було виявлено у внутрішньому приміщенні під час вивчення 23-метрової вежі у стародавньому місті Узунджабурч (Діокесарія). Вежа була побудована в Узунджабурчі наприкінці 6 століття або на початку 7 століття нашої ери.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Вважається, що розкопані артефакти були поховані під землею через обвалення перекриттів вежі під час пожежі, а знайдені фрагменти скелета належали людині, яка була в вежі в момент пожежі.

Показати ще новини
Радіо NV
X