Море близько. Рівень світового океану може піднятися на 15 метрів до 2300 року

11 жовтня 2018, 07:07

Дослідження показало, що глобальні рівні моря можуть збільшитися на величезні 15 метрів, якщо викиди парникових газів залишаться високими.

Це викличе катастрофічні проблеми для населення Землі, адже прибережні міста підуть під воду, пише IFL Science.

Дослідники з США та Сінгапуру повідомили, що середній рівень моря може збільшитися майже на 2,5 метра (8 футів) до 2100 року і на 15 метрів (50 футів) до 2300. Проте, вчені визнають "невизначеність", пов'язану з підвищенням рівня моря.

Відео дня

"Відомо багато про минулі і майбутні зміни рівня моря, але багато чого залишається невизначеним, як через поведінку людини, так і через закони фізики. Але невизначеність не є приводом для ігнорування цієї проблеми. Ретельний опис того, що відомо і що невизначено, має вирішальне значення для управління ризиками підвищення рівня моря для узбережжя по всьому світу", - сказав співавтор дослідження доктор Роберт Копп з Університету Рутгерса в США.

На думку вчених, головна причина підвищення рівня моря в 20-му столітті пов'язана з антропогенним глобальним потеплінням. Згідно з дослідженням, 11 відсотків з 7,6 мільярда чоловік в світі, які живуть в районах на висоті менше 10 метрів над рівнем моря, піддадуться ризикам. Це призведе до проблем для економіки, інфраструктури і екосистем у всьому світі. Серйозні зміни чекають багато районів Європи, Азії та обох Америк.

Рівень океану зростає весь час, протягом якого за ним ведеться точне спостереження - з кінця XX століття. З початку XXI століття океан став глибше приблизно на 6 сантиметрів. Жителі коралових атолів Тихого океану вже ризикують втратити свої землі.

Свіжі дослідження передбачили, що від 1,5 до 5,4 відсотка населення світу можуть піддатися повеням до 2300 року, в залежності від того, які дії ми здійснимо.

"Ці результати свідчать про важливість і переваги пом'якшення наслідків зміни клімату в уразливих середовищах, таких як невеликі острови або низинні населені дельти річок", - сказав доктор Іван Хей з Університету Саутгемптона в Великобританії.

Як повідомляло НВ, провідні світові вчені-кліматологи попереджають, що буде потрібно всього дюжина років, щоб в світі значно збільшилися ризики посухи, повеней, екстремальної спеки і бідності для сотень мільйонів людей. Автори доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (МГЕЗК) вважають, що це станеться через підвищення середньої температури не на півтора, а на два градуси.

Показати ще новини
Радіо НВ
X