Маленький принц. У Туреччині виявили древнє дитяче поховання
Останки дитини з браслетами у вигляді драконів на кожній руці і іншими прикрасами були знайдені в стародавньому некрополі недалеко від міста Ван на сході Туреччини.
Поховання було виявлено під час розкопок в замку Чавуштепе, приблизно в 20 км на південний схід від Вана, де археологи досліджували некрополь віком 2750 років.
Ван, який тоді називався Тушпа, був столицею Урартського царства, яке існувало з 9 століття до н.е. до початку 6 століття. Некрополь сходить до правління Сардурі II (роки правління 764−735 до н.е.), який побудував фортецю Чавуштепе на піку могутності Урарту в регіоні.
Залишки оборонних стін цитаделі, королівського палацу, храму, королівської вежі і службових приміщень були виявлені при розкопках з 1961 по 1986 рік, але некрополь був невідомий до тих пір, поки три роки тому не почалася остання програма розкопок.
Некрополь був місцем поховання еліти Урарту, яка мешкала в замковій цитаделі. На думку археологів, рештки належать дитині одного з шляхетних жителів стародавньої держави Урарту. Швидше за все, зовсім недовге життя покійного припало на першу третину першого тисячоліття до нашої ери.
Археологи виявили поховання з великою кількістю прикрас, включаючи срібні намиста, десятки сережок, брошка у вигляді лева і пояс, прикрашений міфологічними персонажами. Маленька дитина, якій на момент смерті було всього три роки, похована з багатими меблями, безсумнівно, належала до аристократії Урарту.
Майстерно виготовлені мідні браслети з головою дракона — унікальні знахідки в цьому регіоні. Намиста, спочатку нанизані на нитку або шкіряний шнур, оточують його шию. У головах стоїть невелика керамічна чаша з подарунками всередині.
Розкішний похоронний інвентар є доказом того, що еліта Урарту ховала маленьких дітей з особливою ретельністю.
Раніше НВ писав, що структура, схожа на римський Колізей, який вважається кращим зразком римської архітектури в світі, була виявлена в 2700-літньому стародавньому місті Мастаура в Туреччині.
Група дослідників виявила залишки амфітеатру середнього розміру діаметром близько 100 метрів, стіни якого мають висоту близько 14−15 метрів і ряди сидінь.
Хоча було відмічено, що мисливці за скарбами завдали великої шкоди артефактам римського періоду віком близько 2700 років, важливі висновки все ж були отримані. Очікується, що після завершення розкопок місцевого Колізею стародавнє місто Мастаура стане унікальним музеєм. Повідомляється, що земляні роботи розпочнуться в кінці 2020 року.
Зараз турецькі вчені фотографують артефакти, роблять малюнки і вимірювання, щоб визначити, до яких цивілізацій, періодів і дат вони належать.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.