Місію завершено. Зонд Down, що досліджував астероїди, припинив роботу

2 листопада 2018, 11:38

Місія NASA з дослідження астероїдного поясу наближається до кінця: зонд Down припинив виходити на зв'язок.

Судячи з усього, на апараті закінчилося пальне і він припинив роботу, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Одним з останніх знімків, який встиг передати зонд, була фотографія астероїда Церера і яскравих областей кратера Occator. Цей знімок було зроблено 1 вересня на висоті 3,370 кілометрів, коли космічний корабель піднімався за своєю еліптичною орбітою.

Відео дня

Після цього Down пропустив заплановані сеанси зв'язку з мережею Deep Space Network NASA в середу, 31 жовтня і в четвер, 1 листопада. Після цього керівники місії дійшли висновку, що космічний апарат остаточно вичерпав гідразин, пальне, яке дозволяє космічному апарату контролювати його напрямок. Down більше не може орієнтувати свої антени на Землю, щоб передавати дані і не може повертати сонячні батареї на Сонце, щоб зарядитися.

Космічний апарат Dawn стартував з космодрому на мисі Канаверал 11 років тому, 27 вересня 2007 року, і з того моменту подолав близько 6,9 мільярда кілометрів. У 2011 році він досяг найбільшого астероїда Сонячної системи - астероїда Веста, і досліджував його до серпня 2012 року, після чого відправився до карликової планети Церера і вийшов на її орбіту в березні 2015 року, де залишається до сих пір.

За останні кілька років Dawn склав гравітаційну карту Церери і отримав детальні знімки її поверхні. Дослідники знайшли на Церері "холодні пастки", придатні для утримання водяного льоду протягом довгого часу, поклади самого льоду і крижаний вулкан, а також сліди органічних речовин.

У липні 2017 року, після завершення основної місії апарату, було вирішено не посилати зонд до іншого астероїда, а залишити його на орбіті Церери. Незважаючи на те, що в апарата вийшли з ладу три з його чотирьох гіроскопів, що підтримують орієнтацію в просторі, він зберіг здатність маневрувати і підтримувати своє становище завдяки переведенню в режим орієнтування за допомогою двигунів, які працювали на гідразині.

Інженери прогнозували, що приблизно в середині жовтня у зонда закінчиться паливо і він не зможе більше підтримувати орієнтацію сонячних батарей і зв'язок із Землею. Передбачалося, що якщо після втрати зв'язку інженери протягом декількох днів не зможуть її відновити, то місія буде вважатися офіційно завершеною.

"У багатьох сенсах вивчення спадщини Dawn тільки почалося. Масиви даних, зібраних Dawn, будуть глибоко опрацьовані вченими, які намагаються з'ясувати, як планети ростуть і геологічно змінюються, коли і де життя могло сформуватися в Сонячній системі, - сказала науковий керівник місії Керол Реймонд.

Раніше НВ повідомляло, що космічне агентство США заявило, що у телескопа Kepler повністю закінчилося паливо. За 9 років роботи, дослідницький апарат знайшов більш ніж 2,5 тис. планет поза Сонячною системою, які можуть бути придатні для життя.

Показати ще новини
Радіо НВ
X