Паливо скінчилося. NASA відправляє на пенсію знаменитий космічний телескоп Kepler

31 жовтня 2018, 12:10

Космічне агентство США заявило, що у телескопа Kepler повністю закінчилося паливо. За 9 років роботи, дослідницький апарат знайшов більше 2,5 тис. планет поза Сонячною системою, що можуть бути придатні для життя.

Після 9 років збору інформації в глибокому космосі про мільярди прихованих планет, космічний телескоп NASA Kepler вичерпав всі паливо, необхідне для наукових досліджень, повідомляє NASA.

Відео дня

Телескоп запустили навесні 2009-го, хоча місію почали готувати більше 30 років тому, під час, коли вчені не мали інформації про жодну з планет поза Сонячною системою.

"Будучи першою місією NASA, яка розшукує планети, Kepler перевершив всі наші очікування і проклав шлях для вивчення і пошуку життя як в Сонячній системі, так і за її межами. Апарат не тільки показав, як багато планет існує, а й надихнув наукову спільноту до величезної сфери досліджень. Його відкриття пролило світло на наше місце у Всесвіті і пояснило таємниці та можливості інших зірок", - говорить один з адміністраторів NASA Томас Зурбухен.

Судячи з останніх відкриттів космічного телескопа, від 20% до 50% зірок, які видно у нічний час, висвітлюють невеликі, можливо кам'янисті, планети, розміром з Землю. Відстань цих планет до їх зірок дозволяє говорити про наявність там води і, як наслідок, життя.

За словами керівників місії, під час запуску, Kepler був оснащений передовими технологіями вимірювання яскравості зірок в парі з найбільшою цифровою камерою для досліджень зовнішнього космосу на той час. Завдяки цьому, спочатку апарат постійно відстежував близько 150 тис. зірок в сузір'ї Лебідь. Після деяких технічних доробок і регулярної зміни кута огляду Kepler, це число перевершило 500 тис.

Спостереження за такою кількістю зірок значно просунуло дослідження історії Чумацького Шляху і періодів зародження зірок, що необхідно для вивчення того, як швидко розширюється Всесвіт.

Крім того, дані місії Kepler є публічно доступними, тому вчені розраховують, що всі знахідки космічного телескопа будуть розшифровані приблизно за наступні 10 років-

Як уже писало НВ, змінник Kepler - телескоп Transiting Exoplanet Survey Satellite (Транзитний супутник для дослідження екзопланет), - розроблений NASA і Массачусетським технологічним інститутом, був запущений в космос ще 19 квітня 2018-го.

Новий "мисливець за планетами" оснащений чотирма телескопами на 16,8 Мп. Кожна з камер має кут огляду 24 на 24 градуси, і вони спрямовані таким чином, що разом утворюють єдине поле зору у вигляді витягнутої смуги.

Повідомлялося, що раз на 27 днів телескоп повинен змінювати зону спостереження, і за два роки основної місії створить карту, яка покриває 85% всієї небесної сфери.

Проте, TESS є лише частковою заміною Kepler, оскільки цей апарат буде дивитися за об'єктами на відстані не більше 300 світлових років, коли Kepler вивчав зірки в межах 3 тис. світлових років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X