Міні-Нептун. Телескоп TESS виявив нову екзопланету

8 січня 2019, 16:30

На щорічних зборах Американського астрономічного товариства в Сіетлі 7 січня астрономи повідомили про відкриття нової планети.

Це, як запевняють вчені, тепла газоподібна планета, яка відноситься до так званих міні-Нептунів, пише Sciencemag .

Ця планета приблизно в три рази більше діаметра Землі, вона обертається навколо оранжевого карлика на відстані 53 світлових роки від Землі. Планета, що отримала назву HD21749b, є однією з трьох невеликих екзопланет, виявлених одним з новітніх супутників NASA - телескопом TESS.

Відео дня

Щільність екзопланети порівнянна з щільністю води. Це означає, що навряд чи це буде скеляста планета, подібна до Землі, хоча вона може мати деякі кам'янисті ділянки. Вона також набагато гарячіше нашої рідної планети, оскільки обертається навколо свого сонця - HD21749 - приблизно на половині відстані від Сонця до Меркурія.

HD21749b має найдовший орбітальний період з трьох планет, відкритих до цих пір телескопом TESS, який становить 36 днів. Оцінка маси для екзопланети становить близько 23,2 маси Землі, а радіус - 2,84 радіуса Землі.

Вперше планета була виявлена супутником NASA Transiting Exoplanet Survey, який був запущений в квітні 2018 року. Цей зонд призначений для пошуку міні-затемнень, які відбуваються, коли планети проходять перед зірками-господарями для спостерігача із Землі. Аналіз даних, зібраних наземними телескопами, допоміг вченим розрахувати 36-денний "рік" планети.

У доповіді про ще не підтверджене відкриття в виданні Astrophysical Journal Letters команда також повідомляє про виявлення планети розміром із Землю, яка обертається навколо HD21749 кожні 7,8 днів або близько того. Оскільки ця планета обертається навколо своєї провідної зірки навіть ближче, ніж HD21749b, вона, ймовірно, буде мати температуру на поверхні набагато вище.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X