Чи маємо шанс зустріти інопланетян? Закони фізики кажуть, що ні — навіть якщо ті справді існують
Ідея існування позаземної розумної цивілізації захоплює велику кількість вчених по всьому світу, які намагаються виявити сліди інопланетян. Однак, якщо взяти до уваги закони фізики, стає очевидним, що ймовірність їх існування практично нульова.
Італійський фізик Енріко Фермі був упевнений, що інопланетян не існує тому, що, якби вони існували, ми вже знайшли б якісь докази цьому.
З іншого боку, наш Всесвіт настільки великий — багатьом справді складно повірити, що людство є єдиною розумною цивілізацією на весь світ.
Ба більше, зовсім недавно американський уряд, який таємно вивчав НЛО протягом десятиліть, офіційно визнав, що деякі з виявлених у небі об'єктів точно не є рукотворними і можуть становити небезпеку. Звідки вони взялися, що це за об'єкти — ніхто не знає, і в США вже організували групу, яка займатиметься їх вивченням.
Незадовго до цього іспанський вчений Альберто Кабальєро провів розрахунки, які показали, що в нашій галактиці можуть існувати одразу чотири небезпечні позаземні цивілізації. Однак він визнав, що шанси зустрітися з ними і бути знищеними вдвічі нижчі за ймовірність того, що в Землю вріжеться астероїд, який спричинить глобальну катастрофу.
І ось тут ми підходимо до ключової причини того, чому багато вчених виключають можливість зустрічі з інопланетянами.