Ми їх втрачаємо. У NASA підтвердили, що кільця Сатурна швидко руйнуються

19 грудня 2018, 08:04

Нове дослідження NASA підтверджує, що Сатурн втрачає свої знамениті кільця з максимальною швидкістю, яку допускали вчені.

Кільця притягуються до Сатурну під дією сили тяжіння як дощ з крижаних часток, пише Live Science.

Група вчених з NASA під керівництвом Джеймса О'Донохью опублікувала нові результати дослідження Сатурна. З'ясувалося, що кільця планети можуть зникнути вже через 100 мільйонів років.

Відео дня

"За нашими оцінками, цей "кільцевий дощ" йде з такою швидкістю, що міг би заповнити олімпійський басейн за півгодини. Тільки цього вистачить, щоб кільця Сатурна зникли через 300 мільйонів років. Але додайте до цього виміри кільця апаратом Cassini, який виявив, що в районі екватора вони чомусь руйнуються особливо швидко. І виходить, кільцям залишилося жити менше 100 мільйонів років", - сказав Джеймс О'Донохью з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA.

Результати нового дослідження показали, що вік кілець навряд чи становить понад 100 мільйонів років. У цьому випадку вони могли сформуватися через зіткнення невеликих крижаних супутників на орбіті планети.

Кільця Сатурна - це, в основному, шматки водяного льоду розміром від мікроскопічних часток пилу до валунів в кілька метрів в поперечнику. Кільцеві частки виявляються врівноваженими між силою тяжіння Сатурна, яка хоче повернути їх назад на планету, і їх орбітальною швидкістю, яка хоче викинути їх назовні в космос.

Дослідники, покладаючись на дані спостережень зондів Voyager і Cassini, змогли зробити висновки щодо віку кілець Сатурна. На думку фахівців, кільце С (ширина 17,5 тис. Км) колись було таким же великим, як і кільце B (ширина 25,5 тис. Км). Свою масу воно втратило менш ніж за 100 млн років.

"Нам пощастило, що ми можемо побачити систему кілець Сатурна, яка, ймовірно, знаходиться в середині свого життєвого шляху. Проте, якщо кільця тимчасові, можливо, ми просто втратили можливість побачити гігантські кільцеві системи Юпітера, Урана і Нептуна", - підкреслив Джеймс О'Донохью.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X