30-річна помилка. Ядерний синтез може дати ще більше енергії, ніж передбачалося — дослідження

30 травня 2022, 11:50
Вчені з’ясували, що токамаки можуть працювати з більш щільним паливом, ніж вважалося досі (Фото:ITER)

Вчені з’ясували, що токамаки можуть працювати з більш щільним паливом, ніж вважалося досі (Фото:ITER)

Міжнародна команда вчених з’ясувала, що термоядерні реактори можуть виробляти набагато більше енергії, ніж вважалося раніше.

Вчені виявили, що основне правило, яким користувалися при конструкції токамаків — установок для магнітного утримання розігрітої плазми — було неправильним.

Дослідження фізиків зі Швейцарського плазмового центру Федеральної політехнічної школи Лозанни, опубліковане в журналі Physical Review Letters, показало, що максимальна щільність водневого палива приблизно вдвічі перевищує межу Грінвальда.

Відео дня

Раніше плазма ставала практично некерованою, коли щільність палива збільшувалася до певної точки, яка отримала своє ім'я на честь фізика, який вивів цю межу на основі своїх практичних експериментів. У результаті більшість термоядерних реакторів проектувалися, виходячи з того, що межа Грінвальда дійсно є крайньою точкою для коректної роботи з плазмою.

Фізики довели, що плазма може підтримувати більшу густину палива в міру збільшення вихідної потужності реакції синтезу. Вчені поки що не знають, наскільки оновлений показник межі Грінвальда вплине на потужність токамаків, проте впевнені, що приріст може виявитися значним.

Крім того, велика щільність палива значно полегшить експлуатацію термоядерних реакторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X