Марсохід NASA вперше добув зразки грунту з Червоної планети

3 вересня 2021, 04:50

Марсохід NASA Perseverance вперше в рамках своєї місії добув зразки грунту на Червоній планеті.

Згідно з даним NASA, зразок грунту не пошкоджений і знаходиться в резервуарі після вилучення. У той же час, через погане освітлення, знімки вийшли змазаними. Нові фотографії повинні бути передані на Землю 4 вересня.

Відео дня

Відзначається, що на Perseverance встановлена система збору та зберігання зразків грунту, яка використовує технологію ударно-обертального буріння. Марсохід просвердлює зразок і витягує з нього матеріал, який потім потрапляє в резервуар.

Раніше НВ писав, що в травні 2021 марсохід Perseverance зобразив дзижчання роторів Ingenuity під час четвертого польоту маленького вертольота на Червону планету.

Запис було зроблено за допомогою мікрофона на інструменті Perseverance SuperCam. Це перший раз, коли один космічний корабель записав звук іншого зонда в світі за межами Землі, говорять члени команди марсохода.

«Цей запис стане золотою жилою для нашого розуміння марсіанської атмосфери», — говорить науковий керівник мікрофона SuperCam Девід Мімун, професор планетології в Institut Supérieur de l’Aéronautique et de l’Espace (ISAE-SUPAERO) в Тулузі, Франція.

Perseverance має два мікрофони — інструментальний мікрофон SuperCam і один, який є частиною системи камери входу, спуску і посадки марсохода. Обидва мікрофони вже записували звук до 30 квітня — це був перший запис звуку, зроблений на поверхні Марса.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X