Правда чи міф? Лінь шкідлива для здоров'я

8 березня 2017, 18:01
Широко поширена думка, що фізична активність подовжує життя. Але чи завжди це так?

Ще в 1978 році американський лікар Пфафенбергер встановив на підставі обстеження 17 тисяч випускників Гарварду, що ризик серцевих захворювань значно знижується, якщо спалювати на тиждень близько 2000 ккал за допомогою фізичної активності.

Відео дня

Однак, студенти Гарварду спалювали калорії не стільки займаючись спортом, скільки виконуючи звичайні повсякденні дії. Так чи дійсно людині необхідні саме інтенсивні навантаження?

МІФ. Ледачі люди живуть довше

Правда. Німецький лікар Міхаела Акст-Гадерманн, грунтуючись на теорії життєвої енергії, вперше представленої більше ста років тому, стверджує, що, щоб залишатися в гарній формі, потрібно байдикувати.

Зокрема, вона запевняє, що помірність у харчуванні і звичайні повсякденні заняття приносять більше користі для внутрішніх органів, ніж інтенсивні тренування. Це пов'язують з великим стресом і зносом органів при сильних навантаженнях. Це не означає, що вам принесе користь постійне лежання на дивані або сидячий спосіб життя. Тим не менш, помірні навантаження Міхаела Акст-Гадерманн вважає кориснішими за інтенсивні.

"Довгожителі мали вирішальну перевагу перед іншими людьми: у всіх ситуаціях вони залишалися спокійними, насолоджувалися життям і вже якщо і займалися спортом, то досить помірно, мало їли і не розтрачували свої дорогоцінні життєві сили даремно. Надмірні амбіції були їм чужі. Ця життєва установка здається нам ключем до розуміння секрету здоров'я і життєвої сили", - стверджує Міхаела Акст-Гадерманн у своїй книзі "Ледачі живуть довше. Як правильно розподіляти життєву енергію".

На думку Міхаели, щоденних вправ, таких як робота в саду, прогулянки з собакою, миття вікон або підйом по сходах, достатньо для збереження здоров'я і бадьорості.

У недавньому дослідженні цю теорію підтвердив голландський медик Клаас Вестертерп з університету Маастрихта. За його даними, інтенсивні тренування в тренажерному залі в результаті спалюють менше калорій, ніж ходьба або поїздка на велосипеді. Це пов'язано з тим, що після інтенсивних тренувань людина набагато менш активна протягом дня. Таким чином, корисніше залишатися помірно активним протягом усього дня, а не викладатися повністю на порівняно коротких тренуваннях.

Висновок. Надмірні фізичні навантаження негативно впливають на роботу внутрішніх органів. У той же час, дозовані навантаження, в поєднанні з помірним харчуванням дозволять прожити довше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X