Зазирнути углиб атома. Як вчені наблизилися до створення квантового світла

4 лютого, 07:02
Ексклюзив NV
Квантове світло (Фото:rdworldonline.com)

Квантове світло (Фото:rdworldonline.com)

Група фізиків-теоретиків із Гарвардського університету припустила існування нового стану світла. Це відкриття може призвести до створення набагато точніших вимірювальних інструментів та вдосконалення квантових комп’ютерів.

Згідно зі Стандартною моделлю фізики елементарних частинок, сьогодні ми напевно знаємо про існування всього шести типів субатомних часток, включаючи протони, нейтрони, адрони, електрони, кварки та бозони. Ці частки, своєю чергою, поділяються різні підвиди залежно від своїх характеристик, включаючи заряд, кількість кварків і антикварків, значення спіну тощо.

Відео дня

Наприклад, у кварків є кілька «ароматів»; електрони та електронне нейтрино відносяться до типу лептонів; частинки з напівцілим спином є ферміонами, а з цілим 1 бозон; ферміони, що сильно  взаємодіють та складаються з трьох кварків — це баріони.

Фізики-теоретики також виділяють багато гіпотетичних і квазічасток, які можуть виявлятися лише в певних умовах, або про існування яких ми лише здогадуємось. Дослідити субатомні частки допомагають колайдери, які буквально зіштовхують один з одним пучки часток на високих швидкостях та аналізують отримані результати.

Подібні експерименти мають відповісти на низку фундаментальних запитань квантової механіки, починаючи від характеристик чорних дір, темної енергії/темної матерії та завершуючи розробкою апаратного забезпечення для квантових комп'ютерів.

Нещодавно вчені з Гарвардського університету опублікували результати дослідження, згідно з якими черговим проривом у теоретичній фізиці може стати відкриття нового світла. Що це означає насправді?

Показати ще новини
Радіо NV
X