США та Китай готують квантові комп’ютери для зламу традиційних систем шифрування. Як це змінить війну?

Квантові комп’ютери (Фото:CC)
Наприкінці 2022 року президент США Джо Байден підписав закон про «кібербезпеку квантових комп’ютерів». Паралельно, у Китаї заявляють про злам традиційних методів шифрування за допомогою нових технологій. Як це вплине на майбутні збройні конфлікти?
Днями Китай офіційно став третьою після США та Канади країною, яка має можливість самостійно зробити квантовий комп’ютер. Розробником першого китайського квантового комп’ютера стала компанія Origin Quantum Computing Technology Co.
За кілька тижнів до цього група вчених із Китаю заявила, що квантові обчислення допомогли їм зламати один із базових протоколів комп’ютерної безпеки RSA, використовуваний для шифрування даних банківських операцій, мобільних мереж, сховищ інформації
Таким чином, торговельно-економічне протистояння між США та Китаєм, очевидно, торкнеться не лише розробок нових «систем державної безпеки» на основі штучного інтелекту, але і на основі квантових комп’ютерів.
Президент США Джо Байден, наприклад, наприкінці 2022-го підписав закон про «готовність до кібербезпеки квантових обчислень», який має прискорити «перехід систем федеральних агентств на постквантову криптографію (PQC)» для захисту від атак із боку квантових комп’ютерів.
Експерти припускають, що приватні підприємства також мають розпочати роботу в цьому напрямі. Але насамперед нові технології торкнуться розвідки, шпигунства та всіх без винятку систем озброєння.