Космічний рев. NASA поділилося звуками Юпітера

2 липня 2016, 10:03
NASA опублікувало аудіозаписи, зроблені космічним апаратом Juno на підльоті до Юпітера

4 липня автоматична міжпланетна станція Juno приступить до вивчення найбільшої планети Сонячної системи. Однак космічний апарат вже почав передавати перші дані, зібрані на підльоті до Юпітера.

Відео дня

Наприкінці минулого місяця Juno досяг магнітосфери планети і записав звуки, які виникають на місці зіткнення сонячного вітру з магнітосферою.

"Ми щойно перетнули кордони "подвір'я" Юпітера, - говорить провідний дослідник проекту Juno Скотт Болтон з Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо. - Ми швидко наближаємося до самої планети і вже отримуємо цінні дані".

В області, де сонячний вітер стикається з магнітосферою, виникає головна ударна хвиля. Як підкреслює Вільям Курт з Університету Айови, це явище аналогічно до звукового удару на Землі. "Сонячний вітер проходить через всі планети на швидкості приблизно 1,6 млн км/год, і там, де він стикається з перешкодою, виникає турбулентність".

Раніше NASA опублікувало ролик, присвячений майбутній місії Juno з вивчення Юпітера. Захоплююче відео нагадує трейлер голлівудського блокбастера.

Показати ще новини
Радіо NV
X