Посидять в карантині. Епідемія коронавірусу порушила плани запуску екіпажу до МКС
Традиції, які космонавти дотримувалися протягом десятиліть, помінялися на тлі пандемії коронавірусу, оскільки космонавти зіткнулися зі строгими карантинними заходами.
До 9 квітня новий екіпаж МКС буде знаходитися в суворому карантині, і не зможуть, наприклад, покласти квіти до могили Юрія Гагаріна.
«Всі традиції зруйновані. Екіпаж замкнений і не може бачити нікого, крім тих, хто проводить перевірку», — сказав Френк де Вінн, глава корпусу космонавтів Європейського космічного агентства.
До епідемії вірусу екіпажі космічних станцій проводили два тижні в повному карантині на космодромі Байконур в південному Казахстані, але могли вільно відвідувати церемонії і прощальні обіди в Москві перед вильотом на космодром. Більш жорсткі заходи означають, що екіпажі, в тому числі астронавт NASA Кріс Кессіді і російські космонавти Анатолій Іванишин та Іван Вагнер, які повинні стартувати 9 квітня, тепер відправлені в сувору ізоляцію на два тижні.
«Карантин став набагато більш суворим. Якомога менше людей матимуть доступ до екіпажу, а це значить, що вченим, яким необхідно отримати вихідні дані від них, також необхідно пройти карантин, перш ніж вони зможуть отримати доступ до екіпажу і виконати свої останні перевірки. Це має великий вплив на операцію», — сказав де Вінн.
Цікаво, що це не перша медична проблема у екіпажу. Спочатку від Росії на МКС повинні були відправитися космонавти Ніколай Тихонов та Андрєй Бабкін, але за медичними показаннями вони були виключені з екіпажу корабля «Союз МС-16».
Генеральний директор Європейського космічного агентства Ян Вернер заявив, що якщо ситуація з пандемією триватиме місяцями, слід очікувати зривів різних наукових місій.
«Це не тільки запуски. Наукові місії займають роки підготовки, і іноді, якщо ви перериваєте підготовку, то неможливо повернути її в потрібне русло. Це, безумовно, серйозний вплив. Я дійсно нервую. Проблема в тому, що ви не знаєте, як з цим впоратися», — сказав він.
Раніше в NASA заявили про виявлення бактерій на борту Міжнародної космічної станції, що схвилювало керівників проекту МКС з різних країн. Пізніше американські вчені заявили, що бактерії, яких виявили в дозаторі води на борту МКС, не становлять загрози для людини.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.