Компанія Rocket Lab оголосила дату першого комерційного запуску своєї ракети Electron

11 квітня 2018, 07:11

Ракету Electron спробують відправити у космос зі стартового майданчика в Новій Зеландії в кінці квітня. Двотижневе вікно для запуску відкриється 19 числа.

Ракета відправиться на орбіту з трьома американськими супутниками для збору метеорологічних даних, пише Spaceflight Now.

Electron повинна доставити на орбіту два супутники, що належать Spire Global, і один для Geo Optics. Обидві компанії базуються в Каліфорнії і є конкурентами на ринку для збору інформації про погоду і клімат з комерційними космічними апаратами.

Відео дня

Перший ступінь Electron оснащена відразу дев'ятьма двигунами, що працюють на рідкому кисні і гасі. Другий ступінь має лише один двигун. Максимальне навантаження не перевищує 227 кг. Довжина ракети складає всього 17 метрів, тоді як у Falcon 9 SpaceX цей показник дорівнює 70 метрів.

"Ми завжди намагалися створити ракету-носій і запустити стартовий майданчик, який міг б запропонувати найчастіші можливості для запуску в світі, і ми досягнемо цього в рекордно короткий термін", - сказав Пітер Бек, засновник і виконавчий директор Rocket Lab.

Представники Rocket Lab стверджують, що зараз клієнти забронювали всі заплановані запуски ракети Electron на 2018 і 2019 роки. При цьому компанія в найближчі пару років розраховує збільшити максимальну частоту запусків своєї ракети. До кінця поточного року Rocket Lab має намір запускати Electron раз на місяць. Основною перевагою Electron є порівняно низька ціна запуску - в компанії розраховують, що вона складе 4,9 млн доларів, а це набагато нижче вартості запуску більш потужних ракет.

У Rocket Lab кажуть, що Electron ідеально підходить для виведення невеликих супутників на орбіту в відносно недорогих місіях. На думку творців, Rocket Lab дозволить закрити потреби комерційних операторів супутникового зв'язку, університетів і урядів, що намагаються розгорнути корисне навантаження при малих бюджетах.

"Ми можемо запускати корисне навантаження на орбіту кожні 72 години. Наш досвід показує, що частота пусків грає вирішальну роль для ринку малих супутників", - додав Пітер Бек.

Раніше НВ повідомляло, що в січні 2018 року американська приватна космічна компанія Rocket Lab здійснила успішний запуск ракети-носія Electron зі стартового майданчика в Новій Зеландії. Ракета Electron доставила на орбіту три супутники, які будуть використані для стеження за погодою, а також переміщеннями судів.

"Досягнення орбіти під час другого випробувального польоту - значна подія саме по собі, але успішне розгортання корисних навантажень клієнтів так рано в новій ракетній програмі - подія практично безпрецедентна", - заявляв тоді генеральний директор Rocket Lab Пітер Бек.

Показати ще новини
Радіо NV
X