Rocket Lab запустила в космос ракету, компоненти якої виготовлені на 3D-принтері

22 січня 2018, 10:25

Американська приватна космічна компанія Rocket Lab здійснила успішний запуск ракети-носія Electron зі стартового майданчика в Новій Зеландії.

Ракета Electron доставила на орбіту три супутники, які будуть використані для стеження за погодою, а також переміщеннями кораблів, пише The Verge.

"Досягнення орбіти під час другого випробувального польоту - значна подія сама по собі, але успішне розгортання корисних навантажень клієнтів так рано в новій ракетній програмі - подія практично безпрецедентна", - заявив генеральний директор Rocket Lab Пітер Бек.

Відео дня

Киснево-гасова ракета Electron масою всього 10 тонн здатна виводити на низькі сонячно-синхронні орбіти корисне навантаження до 150 кг. Важливою особливістю ракети є двигуни власної розробки, електричний насос палива і окислювача, а також широке застосування 3D-друку.

Один із супутників, які вивела на орбіту ракета-носій Electron, призначений для компанії Planet Lab - вона робить знімки Землі з космосу. Два інших супутника були виведені на орбіту для компанії Spire, яка займається збором даних з космосу для відстеження руху кораблів і прогнозу погоди.

"Сьогоднішній запуск ознаменував собою початок нової ери в комерційному доступі в космос. Ми дуже раді досягти цієї віхи. Я дуже пишаюся тим, чого сьогодні досягла наша команда", - заявив Пітер Бек.

Спочатку компанія планувала здійснити три льотні випробування, але Пітер Бек підкреслив, що, якщо виявиться, що цей політ пройшов досить добре, Rocket Lab може пропустити третій тест.

В травні 2017 року компанія здійснила перший запуск ракети Electron зі стартового майданчика в Новій Зеландії, проте тоді ракету не вдалося вивести на орбіту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X