Китайські вчені знайшли останки древнього птаха з головою динозавра

5 січня, 09:38
Знайдений птах мав голову динозавра (Фото:Zhao Chang)

Знайдений птах мав голову динозавра (Фото:Zhao Chang)

Команда палеонтологів з Китайської академії наук на чолі з Чжоу Чжунхе зробила відкриття, яке допоможе зрозуміти, як викопні ящери перетворилися на птахів.

Процес еволюції від динозавра до птаха включає кілька важливих змін у формі, функціях і навколишньому середовищі, які в кінцевому підсумку призвели до формування тіла, типового для сучасних птахів.

Відео дня

При цьому природа та процес цих змін досі залишаються відкритими для обговорення.

Нещодавно знайдена в Китаї скам'янілість птиці, названа Cratonavis zhui, може дати важливу інформацію про еволюцію цих тварин.

Палеонтологи зуміли реконструювати форму черепа птаха та виявили, що він майже такий сама, як у динозаврів на кшталт Tyrannosaurus rex, і зовсім не схожий на пташиний.

Також цікавий той факт, що скам'янілість Cratonavis має напрочуд довгу лопатку і першу плюсневу кістку (кістку стопи) - особливості, які рідко зустрічаються в скам'янілостях інших динозаврів-предків птахів і повністю відсутні у сучасних птахів.

Вчені вважають, що Cratonavis знаходився на еволюційному дереві між довгохвостим археоптериксом, який був більше схожий на рептилію, і орнітотораками, які вже розвинули багато рис сучасних птахів. 


Показати ще новини
Радіо NV
X