Китайський учений, який змінив ДНК дітей, зник - ЗМІ

4 грудня 2018, 10:35

Професор Хе Цзянькуй, який заявив, що йому вдалося змінити ДНК дітей на внутрішньоутробній стадії та зробити їх несприйнятливими до ВІЛ, зник на батьківщині.

Місцезнаходження генетика невідомо вже близько тижня, повідомляє Science Alert з посиланням на джерела в Китаї.

Раніше стало відомо, що генетик перебуває під домашнім арештом в Південному університеті науки і технологій в Шеньчжені, Китай, в установі, в якій він працював, хоча і був у відпустці з лютого. Проте університет заперечує це.

Відео дня

Хе Цзянькуй останній раз з'являвся на публіці минулої середи, коли він виступив в Гонконзі в ході Другого міжнародного саміту з редагування генома людини.

Якщо офіційні особи Південного університету науки і техніки знають про місцезнаходження генетика, вони приховують це.

"Ми не можемо відповідати на будь-які запитання з цього приводу зараз, але якщо у нас буде якась інформація, ми повідомимо її через наші офіційні канали", - сказала прес-секретар Південного університету науки і техніки.

Китайська влада засудили експеримент як "надзвичайно огидний за своєю природою". Помічник міністра науки і техніки Сюй Наньпін звинуватив вченого в порушенні китайських законів.

Південний університет науки і техніки опублікував заяву, в якій дистанціювався від роботи Хе, заявивши, що той "серйозно порушує академічну етику і академічні норми". Китайський науковий союз також засудив дослідження, заявивши, що "рішуче виступає проти так званих наукових досліджень і біотехнологічних додатків, які порушують дух науки та етики". Відзначається, що експеримент підриває довіру громадськості до майбутнього використання CRISPR-Cas9.

Раніше НВ повідомляло, що професор шеньчженського університету науки і технологій Хе Цзянькуй розповів про народження сестер-близнючок зі зміненим геномом. Хе згадував технологію CRISPR/Cas9, за допомогою якої він нібито зміг замінити ген CCR5, який дозволяє вірусу ВІЛ заражати інші клітини.

Вчений заявляє, що він відредагував геноми 16 з 22 ембріонів добровольців, які проходили процедуру штучного запліднення. За його словами, одній з пар батьків пощастило і експеримент закінчився вагітністю та народженням двох близнят. Якщо це дійсно так, то Хе Цзянькуй став першим дослідником, який зміг на практиці відредагувати ген CCR5 і виключити проникнення ВІЛ в клітини організму новонароджених дівчаток.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X