Китайські вчені створили першу квантову мережу супутникового зв'язку

16 червня 2017, 14:08
Дослідники з Китайської академії наук розповіли про перший успіх місії квантового супутника зв'язку QUESS

В рамках експерименту супутник успішно розподілив сплутані фотони між трьома різними наземними базовими станціями, що були розділені на цілих 1200 кілометрів, пише The Verge.

Відео дня

Дослідники говорять, що система "відкриває новий шлях до практичних квантових комунікацій і фундаментальних квантових експериментів у сфері оптики на відстанях, раніше недоступних на Землі".

Система зв'язку працювала наступним чином. На космічному апараті було встановлене яскраве джерело заплутаних фотонів - кристал, в якому відбувалося спонтанне параметричне розсіяння, перетворення одного фотона в два зі зменшеною енергією. Потім фотони відправлялися до наземних обсерваторій у Китаї. Вченим вдалося зібрати понад 1000 подій, коли обидва фотони сплутаної пари досягали наземної обсерваторії.

Дослідники відзначають, що в подальшому планують створити квантову супутникову лінію зв'язку між Віднем і Пекіном та експерименти з квантової телепортації.

Раніше НВ повідомляло, що китайські вчені розробили квантову обчислювальну машину, яка за потужністю перевершила всі класичні комп'ютери. Прототип дозволить наблизитися до створення квантового комп'ютера, який буде більш досконалим, ніж класичні комп'ютери.

Показати ще новини
Радіо НВ
X