Китайські фізики вдосконалили квантовий комп'ютер

5 травня 2017, 14:04
Китайські вчені розробили квантову обчислювальну машину, яка за потужністю перевершила всі класичні комп'ютери

Про своє досягнення вчені з Китайського науково-технічного університету оголосили на прес-конференції, що відбулася в Шанхаї, пише Сіньхуа.

Академік Пань Цзяньвей і його колеги з Китайського науково-технічного університету Лу Чаоян і Чжу Сяобо, а також Ван Хаохуа з Чжецзянського університету встановили два міжнародних рекорди в сфері контролю за максимальним числом заплутаних фотонних квантових бітів і заплутаних надпровідних квантових бітів.

Відео дня

За словами Пань Цзяньвея, квантові комп'ютери, в принципі, здатні вирішувати деякі завдання швидше класичних комп'ютерів. Однак, незважаючи на значний прогрес в останні два десятиліття, створення квантових машин, які дійсно можуть перевершити звичайні комп'ютери у вирішенні деяких завдань, як і раніше залишається викликом.

"Результати тестів показали, що частота дискретизації прототипу квантового комп'ютера мінімум в 24 000 вища, ніж у міжнародних аналогів", - підкреслив Пан Цзяньвэй.

Це перша квантова обчислювальна машина, створена на основі одиночних фотонів і переважаюча класичні комп'ютери. Прототип дозволить наблизитися до створення квантового комп'ютера, який буде більш досконалим, ніж класичні комп'ютери.

Квантовий комп'ютер — обчислювальний пристрій, який використовує явища квантової суперпозиції і квантової заплутаності для передачі і обробки даних. Повноцінний універсальний квантовий комп'ютер є поки гіпотетичним пристроєм, сама можливість побудови якого пов'язана з серйозним розвитком квантової теорії в області багатьох частинок і складних експериментів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X