Китайські вчені розшифрували ДНК древньої панди

19 червня 2018, 21:04

Вчені з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Академії наук Китаю виділили повний мітохондріальний геном зі скам'янілих рештків великої панди.

Ця панда жила 22 тисячі років тому, і це найдавніші рештки панди, щодо яких було проведено подібне дослідження, повідомляє агентство Сіньхуа.

Скам'янілі рештки цієї панди були виявлені в 2014 році в печері Цичжуто повіту Леє Гуансі-Чжуанського району на півдні Китаю. В умовах жаркого і вологого клімату Південного Китаю зберегти стародавню ДНК складно, але вчені вдалися до методу генетичного треппінгу ( "генних пасток") і змогли витягти з кісток невелику кількість генетичного матеріалу.

Відео дня

Вчені порівняли мітохондріальну ДНК, яку виділили з скам'янілостей цієї панди, з ДНК 138 сучасних панд і 31 древньої панди і виявили, що панда з печери Цичжуто найбільш генетично близька до тих бамбукових ведмедів, які живуть зараз.

Разом з тим, дослідження також показало, що популяція, до якої належала ця древня панда, все ж відрізняється від сучасних панд. За оцінками вчених, приблизно 227-144 тисячі років тому генетичні лінії цієї популяції і предків сучасних панд розійшлися.

"Використовуючи єдину повну послідовність мітохондріальної ДНК, ми виявляємо виразну мітохондріальну лінію, припускаючи, що панда Цичжуто, генетично ближча до сучасних панд, ніж інші ведмеді, має довгу окрему історію від загального предка сучасних панд. Це дійсно підкреслює, що нам потрібно упорядкувати більше ДНК з рештків древніх панд, щоб зрозуміти, як змінилася їхня генетична різноманітність з плином часу", - підкреслила провідний автор дослідження, Кьяомей Фу з Китайської академії наук.

Надалі вчені мають намір за допомогою генетичного треппінгу отримати ще більше генетичного матеріалу зі скам'янілих рештків панди для аналізу, щоб більш точно простежити еволюцію даного виду.

Раніше НВ повідомляло, що в Китаї зняли на відео рідкісного "чарівного кролика". Неймовірно рідкісні і симпатичні ілійські пискухи - звірята із загону Зайцеподібні - були помічені вченими на холодних плато північно-західного Китаю. Розміри цих "кроликів" не перевищують 20 сантиметрів в довжину від голови до хвоста.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X