У Китаї зняли на відео рідкісного "чарівного кролика"

18 червня 2018, 07:05

Неймовірно рідкісні і симпатичні ілійські пискухи - звірята із загону зайцеподібні - були помічені вченими на холодних плато північно-західного Китаю.

Ілійська пискуха, яку прозвали "чарівним кроликом", була вперше описана вченими лише в 1983 році, пише Daily Mail.

Ці тварини зустрічаються тільки в горах Тянь-Шаню. Розміри цих "кроликів" не перевищують 20 сантиметрів в довжину від голови до хвоста. Ілійська пискуха є одним з найрідкісніших ссавців в світі: зустрічаються вони навіть рідше, ніж велика панда.

Відео дня

З моменту свого відкриття в 1983 році популяція цього виду зменшилася майже на 70%, за оцінками вчених, в природному середовищі існування, яка знаходиться в скелях на висоті від 2800 до 4000 метрів, залишилося близько тисячі особин.

Нові кадри, захоплені інфрачервоними камерами, встановленими в окрузі Цзіньхе, показують чудових "кроликів", які пильно обнюхують свій будинок в пошуках будь-яких ознак вторгнень. На тілах тварин видно три окремі коричневі смуги на лобі і навколо шиї, це одна з характерних ознак виду.

Цей вид був вперше виявлений працівником служби охорони природи Лі Вейдуном в 1983 році. На фото ілійська пискуха вперше потрапила тільки в 2014 році, після чого асистенти Лі Вейдуна і прозвали тварину "чарівним кроликом".

"Ілійські пискухи були виявлені дуже пізно, і їх дуже мало. Велика висота, на якій тварини мешкають, привела до того, що їх дуже важко побачити. Тому, коли ми вперше виявили їх, вони вже опинилися під загрозою. Як людині, яка виявила цей вид, мені було б нестерпно знати, що він вимер", - сказав журналістам Лі Вейдун.

У 2008 році тварина була розцінена як така, "що є під загрозою зникнення" Міжнародним союзом охорони природи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X