Китай створив революційну технологію "стелс"

16 листопада 2015, 11:18
Дослідники з Центрально-Китайського університету науки і технології розробили новий матеріал, що дозволяє ефективно приховувати військову техніку від виявлення радарами. Він отримав назву Active Frequency Selecting Surface (AFSS)

Сучасні стелс-технології ефективні проти радарів, що працюють в сантиметровому діапазоні. Однак системи з дециметровым діапазоном їм обдурити не вдалося. Китайська розробка здатна поглинати радіосигнали радарних систем обох типів і підлаштовуватися під них. Як пише Popular Science, "техніка дозволяє обшивці літака адаптуватися до радарів, що працюють на різних частотах, і ефективно реагувати на них, перетворюючи покриття в радіохвильовий еквівалент шкіри хамелеона".

Відео дня

Товщина матеріалу складає усього 7,8 мм. В ході випробувань AFSS було виявлено, що він здатний поглинати радіочастоти в діапазоні від 0,7 до 1,9 ГГц. Творці матеріалу впевнені, що у зв'язку з поліпшенням систем виявлення, їх розробка може виявитися вельми корисною.

Примітно, що про нове досягнення китайської інженерної думки стало відомо не через виток матеріалів, позначених грифом "цілком таємно". Дослідники опублікували дані про свою розробку в журналі Journal of Applied Physics.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X