Стирчала з каменів. На пляжі в Англії знайшли кістку стародавнього слона

9 лютого 2021, 08:05

Двоє мисливців за скам’янілостями виявили на пляжі британського острова Уайт величезну доісторичну окам’янілу кістку, яка, ймовірно, належала слону.

Брати Люк і Джо Фергюсон виявили скам’янілість довжиною 1 м, що стирчить з каменів біля пляжу Брайстоун після шторму.

Експерти вважають, що це слон або мамонт, вік якого може складати сотню тисяч років. Їм доведеться почекати закінчення моменту блокування, щоб його правильно ідентифікувати.

Відео дня

«Половина кістки стирчала, ніби мультяшний реквізит. Це було неймовірно. Вона просто вислизнула, і нам навіть не довелося копати. Вона близько метра в довжину і важить приблизно від 25 до 30 кг. Нам довелося нести її на плечах», — поділився Джо Фергюсон.

Вони відправили фотографії в музей острова Динозаврів на острові Уайт, щоб допомогти ідентифікувати його.

Куратор і генеральний менеджер доктор Мартін Мант сказав, що це, по всій видимості, плечова кістка європейського прямобивневого слона або мамонта, і може бути віком від 10 000 до 125 000 років.

Він сказав: «Кістки слонів обох типів були виявлені і раніше в гравії, який покриває скелю на південно-західному узбережжі острова. Це особливо хороший приклад, і він виглядає майже завершеним. Збереження і місцезнаходження знахідки роблять її унікальною. Я був дуже схвильований, коли побачив фотографії, якими поділився зі мною Люк, через рідкість знахідки ».

Музей, в колекції якого є кістки і зуби обох істот, дав братам поради, як зберегти кістку.

Раніше НВ писав, що, прогулюючись в січні 2021 по пляжу в Уельсі зі своїм батьком і їх собакою, дівчинка на ім'я Лілі Уайлдер помітила слід динозавра.

«Це було на невисокому камені, на висоті плечей для Лілі, і вона просто помітила його і сказала: Дивись, тато», — сказала її 41-річна мати Саллі Уайлдер.

Хоча неможливо точно визначити, який тип динозавра залишив 10-сантиметровий слід, деякі факти можна розрізнити, сказала Сінді Хауеллс, куратор палеонтології Національного музею Уельсу.

За її словами, цілком ймовірно, що слід був залишений динозавром висотою близько 75 см і довжиною 2,5 метра.

Показати ще новини
Радіо НВ
X