Кінець подорожі? На колесах марсохода Curiosity знайшли пошкодження

22 березня 2017, 10:21
Колеса ровера Curiosity почали зношуватися, в одному з них виявили тріщини

Інженери NASA припускали, що проблема проявиться ще два роки тому, але вузли Curiosity виявилися більш надійними, пише Popular Science.

Пошкодження на одному з шести коліс американського апарату Curiosity (лівому середньому) були помічені на фотографії марсохода, зробленої 19 березня. Як повідомили в NASA, це відбулося через природний знос матеріалу і не повинно позначитися на планах і терміни експлуатації апарату.

Відео дня

"Це очікувана частина життєвого циклу коліс і в даний момент це не змінює наші поточні наукові плани і не зменшує наші шанси на вивчення ключових переходів у мінералогії на горі Шарпа", - заявив один з учених NASA, Ашвін Васавада.

Згідно зі зробленими ще в 2013 році прогнозами NASA, "коли на колесі зламалися три грунтозацепа, це означає, що ровер відслужив приблизно 60% від свого терміну".

Curiosity був доставлений 6 серпня 2012 року для дослідження кратера Гейла. Апарат досягає 2,8 м в довжину і важить 900 кг. У нього три пари коліс діаметром 50 см, кожне з яких приводиться в рух індивідуальної силовою установкою.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X