Йому все мало. Ілон Маск поставив перед SpaceX нове фантастичне завдання

11 квітня 2017, 20:02
Маск хоче, щоб ракети Falcon 9 не тільки стали багаторазовими, але й могли здійснювати повторний виліт вже через 24 години після повернення з космосу
Falcon 9, що двічі побувала в космосі.

Нова мета відмінно вписується в раніше озвучену Маском ідею про те, що польоти в космос повинні перестати бути «подією», а стати повсякденністю.

Відео дня

«Ми прагнемо до того, щоб зробити ракети схожими на літаки, - розвиває цю думку президент SpaceX Гвенн Шотвелл. - Літак здійснює посадку, підрулює до гейту, пасажири виходять, літак перезаправляється і знову йде на зліт. Ми прагнемо того ж — здійснити посадку і зліт в один і той же день».

Ракеты Falcon 9 разработаны с расчетом на десятки полетов в космос
Ракеты Falcon 9 разработаны с расчетом на десятки полетов в космос Фото:

Нові горизонти

Корпус першого ступеня ракети-носія Falcon 9 виконаний зі сплаву алюмінію з літієм. За прогнозами SpaceX, вона може здійснити не менше 100 вильотів за умови проведення своєчасних регламентних робіт і заміни всіх витратних деталей.

При цьому, за деякими прогнозами до 10 польотів перша ступінь може витримати без серйозних ремонтних робіт.

Природно, і те й інше можливо за відсутності аварійних ситуацій і різних проблем на старті, в польоті і при посадці.

Іншими словами, після посадки перший ступінь Falcon 9 повинен пройти необхідну технічну діагностику, потім баки повинні бути заправлені паливом, і ракета буде знову готова до запуску.

У SpaceX вважають, що повторний запуск протягом 24 годин видається цілком реальним при дотриманні двох умов.

По-перше, ракета повинна здійснювати посадку в тому ж місці, де буде після цього запущена. По-друге, туди ж повинні своєчасно доставити вантаж, який потрібно вивести на орбіту.

В данный момент корабль Dragon компании SpaceX является основным транспортом США для полетов в космос
В данный момент корабль Dragon компании SpaceX является основным транспортом США для полетов в космос Фото:

Світле майбутнє

Експерименти SpaceX з посадкою першого ступеня ракети-носія Falcon 9 проходили з перемінним успіхом протягом декількох років. Протягом 2016 року вдалі запуски і приземлення на наземні космодроми і морські платформи показали, що технологія доведена до ладу.

31 березня SpaceX успішно відправила в космос і повернула назад ракету, яка вже здійснила один успішний політ навесні 2016 року.

Повернення першого ступеня, в якому розміщуються основні двигуни та паливні баки, означає суттєву економію при повторних запусках і здатне здешевити польоти в космос в рази.

Повторний запуск Falcon 9 може коштувати близько $10-20 млн проти $200 млн, в які обходиться традиційний запуск з Байконуру.

Маск уверен, что повторый запуск Falcon 9 возможен в течение 24 часов после посадки
Маск уверен, что повторый запуск Falcon 9 возможен в течение 24 часов после посадки Фото:

Нова ракета-носій, яку розробляє NASA, називається Space Launch System, також є одноразовою, хоча її вантажопідйомність і перевищує таку як у Falcon 9, так і у наступного проекту SpaceX — більш потужної Falcon Heavy.

Іншими словами, Маск і його ракети на поточний момент багато в чому визначають майбутнє космічної індустрії.

Є, правда, ще й Джефф Безос зі своєю компанією Blue Origin. У неї є свої перспективні розробки, включаючи важку ракету-носій, що повертається. Можливо, в недалекому майбутньому ми побачимо загострення конкуренції, яке завжди сприятливо позначається на розвитку технологій.

Читайте також - SpaceX уперше в історії повторно використовувала ракету. Що це означає для космічної індустрії?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X