Як в Термінаторі. Китайські вчені створили метал для рідкого робота

22 травня 2017, 12:28
Дослідники з Китаю створили стійкі краплі рідкого металу, які в майбутньому стануть основою для роботів нового типу

Такі роботи могли б реагувати на зовнішні подразники і змінювати свою структуру, як робот Т-1000 з фільму Термінатор-2, повідомляє Science Alert.

"Краплі рідкого металу показали величезний потенціал для виконання різних завдань, наприклад в області м'якої електроніки, м'якої робототехніки", - розповідає провідний автор дослідження, Хучанг Чжоу з університету Шеньчженя.

Відео дня

Дослідники помістили шматочки рідкого металу в розчин гідроксиду натрію на три секунди, щоб надати їм сферичну форму. Потім їх обробили тефлоном, який покрив зовнішній шар крапель. У результаті вчені отримали пружні кульки металу, які не прилипають до поверхні.

Для перевірки надійності рідкого металу вчені провели тести, які показали, що покриття дійсно захищає поверхню крапель від окислення. Наприклад, при падінні краплі відскакували від поверхні і підстрибували до дев'яти разів, у той час як металеві краплі без покриття відразу прилипають до поверхні.

"Наші подальші дослідження для рідкого металу будуть включати в себе можливість контролювати морфологію краплі при різних умовах", - говорить Чжоу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X