Іспанські вчені відкрили незвідану популяцію південноамериканських індіанців

16 листопада 2015, 18:20
Міжнародна група генетиків, очолювана Антоніо Саласом з іспанського Університету Сантьяго-де-Компостела, вивчила останки хлопчика, який жив приблизно 500 років тому. Він був принесений у жертву в ході ритуалу капакоча, який практикувався в Імперії інків. Останки були виявлені на горі Аконкагуа ще в 1985-му році. Завдяки холоду вони збереглися достатньо добре, щоб вчені могли вивчити ДНК хлопчика

Дослідження показали, що він належав до невідомої досі популяції індіанців. Як і багато корінних жителів Південної Америки, він відноситься до субкладу С1b, але не відповідає жодній з нині відомих його підгруп. Враховуючи це, вчені виділили нову підгрупу C1bi, яка, імовірно, виникла 14 000 років тому.

Відео дня

Далі команда приступила до пошуку слідів C1bi в генетичних базах даних. Виявилося, що лише кілька людей з Перу і Болівії можуть бути віднесені до C1bi. Причому, один з них є давно покійним представником Імперії Уари, що виникла ще до появи інків. Передбачається, що раніше представників C1bi в Південній Америці було значно більше, але після приходу іспанців дана гілка зникла.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X