Скарб на суму $17 млрд. У Колумбії знайшли кілька кораблів, що потонули в XVIII столітті

10 червня, 09:55
Кораблі біля берегів Колумбії (Фото:Zenger)

Кораблі біля берегів Колумбії (Фото:Zenger)

Обстеження морського дна поблизу місця аварії корабля іспанського галеона Сен-Хосе, який перевозив вантаж золота на суму $17 млрд, знайшли ще два затонулих судна. І поряд з ними також було виявлено золоті зливки та цінні артефакти.

Сан-Хосе — це галеон, затоплений британцями в 1708 році в ході Війни за іспанську спадщину. Він перевозив вантаж золота, який сьогодні оцінюється в $17 млрд. Знахідка судна стала приємним сюрпризом для влади Колумбії — і не останнім.

Відео дня

Вивчення морського дна неподалік від затонулого галеона показало ще два кораблі, один із яких був шхуною республіканського періоду країни (1819 — наші дні), а другий — човен (др. пол XVI-XVIII ст.). Поруч із ними було виявлено золоті зливки, мечі команди та інші артефакти. Навколо судів не знайдено слідів втручання сторонніх, тож у Колумбії сподіваються отримати цінні знахідки.

Президент країни Іван Дуке заявив також, що влада приступила до обстеження інших місць у цьому регіоні, сподіваючись знайти залишки ще 12 кораблів.

Раніше НВ Техно писав, як куплена на сільському розпродажі в 70-х незвичайна синя ваза стала непоганим вкладенням грошей. З’ясувалося, що предмет декору належить до XVIII століття і є рідкісним екземпляром китайського мистецтва. Її продали з аукціону за $18 млн.

Тим часом у Єгипті також виявили цінну знахідку. Біля 400 старовин було знайдено в некрополі Саккара і виставлено на публіку. Більшість предметів датовані I тис. до н.е.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X