Коштує $1.8 млн. Ваза, що стояла на звичайній британській кухні, виявилася скарбом китайської династії Цин

Синя ваза із золотими та срібними малюнками виявилася цінним предметом мистецтва (Фото:Dreweatts)
Куплена на сільському розпродажі в 70-х незвичайна синя ваза стала непоганим вкладенням грошей. З’ясувалося, що предмет декору належить до XVIII століття і є рідкісним екземпляром китайського мистецтва.
Велика ваза незвичайного синього кольору, прикрашена золотими та срібними мотивами, тривалий час стояла на звичайній британській кухні. Її власником був лікар, який купив вазу на околицях Бірмінгема близько 50 років тому.
Як цінний предмет мистецтва потрапив до Мідлендса, незрозуміло. Фахівці аукціону Dreweatts, які займалися його продажем, припустили, що ваза могла бути завезена до Великої Британії після пограбування китайських королівських палаців.
Але що вони визначили точно, так це цінність речі. Ваза містила символ Цянлуна — шостого імператора династії Цин, який правив Китаєм у 1735−1795 рр. Вона пофарбована в незвичайний відтінок синього кольору — т.зв., жертовний синій, названий на честь Храму Неба в Пекіні, в якому раніше приносили жертву тварин.
Ваза майстерно прикрашена золотими та срібними малюнками у вигляді журавлів, кажанів, віялів та флейт, які в даосизмі є своєрідним побажанням довгого життя імператору.
Марк Ньюстед. консультант з азіатської кераміки та творів мистецтва Dreweatts, окремо виділив майстерність, з якою були нанесені малюнки. Тонкий і точний розпис сріблом і золотом — дуже складна техніка, що робить вазу ще ціннішою.
Оцінкою предмета займалася група спеціалістів різного профілю. Вони дійшли висновку, що ваза є винятковим зразком китайського гончарного мистецтва.
18 травня ваза пішла з молотка за 1,8 мільйона доларів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.