Інженери NASA планують відправити на Марс рої роботів-бджіл

4 квітня 2018, 21:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фахівці NASA вивчають можливість відправити на Марс безліч роботів-розвідників з крилами, які отримали назву Marsbee.

В даний час міжнародна команда дослідників перевіряє здійсненність цієї концепції, пише Science Alert.

Деякі з перевірок будуть проходити у вакуумній камері, призначеної для моделювання щільності повітря Марса, щоб побачити, чи можуть ці літаючі роботи насправді залишатися в повітрі.

Відео дня

Наявність роботів, яким не треба буде переміщатися по кам'янистому ґрунту Марса і які можуть в буквальному сенсі досягти нових висот для вигідних ракурсів зйомки, безсумнівно, надасть вченим більше можливостей для вимірювань на Червоній планеті.

"Наші попередні чисельні результати показують, що джміль з крилом, як у цикади, може створити достатню підйомну силу для зависання в атмосфері Марса", - говорить один з авторів розробки, Чанг-квон Кан з Університету штату Алабама.

Дослідники, в тому числі група інженерів з Японії та група з США, тільки що отримали $125 000 на рамках ініціативи NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC) для подальшого розвитку своїх ідей. Передбачається, що роботи будуть діяти групами і періодично повертатися для підзарядки на пересувну базу - марсохід.

Фактично, японська команда вже розробила робота-колібрі, який може піднятися в повітря в атмосфері Землі. Тепер завдання полягає в тому, щоб збільшити розмах крила і швидкість помаху, щоб робот міг літати в більш розрідженому повітрі на Марсі. Пружини, які для цього встановлять біля основи крил, допоможуть зберегти енергію і тримати роботів в повітрі.

Розмір пристрою передбачає доставку на поверхню планети цілого "рою" електронних "бджіл" з десятками датчиків. Вчені вважають, що таким чином всього за кілька марсіанських діб може бути досліджено стільки ж території, скільки було вивчено за всі попередні експедиції.

Раніше НВ повідомляло, що велика мережа американських гіпермаркетів Walmart оголосила про реєстрацію патенту на новий тип автономних роботів у вигляді бджіл. Такі дрони будуть переносити пилок з однієї рослини на іншу, використовуючи датчики і камери для виявлення місць посівів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X