Чорне дзеркало. У США запатентували автономних роботизованих бджіл

16 березня 2018, 11:40

Велика мережа американських гіпермаркетів Walmart оголосила про реєстрацію патенту на новий тип автономних роботів у вигляді бджіл.

Такі дрони будуть переносити пилок з однієї рослини на іншу, використовуючи датчики і камери для виявлення місць посівів, пише Science Alert.

Патент на роботів-бджіл був представлений ще з п'ятьма патентами на фермерські безпілотні літальні апарати. Один з них ідентифікує шкідників, а інший буде контролювати здоров'я сільськогосподарських культур.

Відео дня

Точна мета Walmart для цих патентів невідома, але вони можуть сигналізувати про те, що компанія сподівається перейти в сільське господарство і отримати більше контролю над своїм ланцюжком постачання продовольства.

При цьому Walmart нещодавно зосередився на покращенні свого бізнесу з доставки продуктів. Зокрема, в деяких місцях служба буде пропонувати доставку в той же день всього за три години. У січні Walmart також подала патент на онлайн-магазин покупок, який дозволить покупцям приймати або відхиляти продукцію, зібрану працівниками Walmart.

Додамо, Walmart не перша організація, яка створила робота-бджолу. В останні роки вчені шукають способи зупинити катастрофічне зниження світової популяції бджіл, що запилюють майже третину всіх продуктів, які в кінцевому підсумку споживає людство. Наприклад, дослідники з Гарвардського університету представили перших подібних бджіл ще в 2013 році.

Крім того, навколо роботів-бджіл розвивається сюжет серії "Ворог народу" з третього сезону серіалу "Чорне дзеркало". У фільмі хтось зламав систему і перепрограмував бджіл, після чого ці роботи стали вбивати людей.

У 2017 році НВ повідомляло, що вчені з Японії представили міні-безпілотники, здатні замінити бджіл в запиленні квіткових рослин. Інженери забезпечили невеликих 5-сантиметрових дронів клейкою поверхнею, покритою рідким гелем. Сама поверхня складається з органічної речовини - вовни тварин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X