Вчені довели існування загадкових імунних клітин. Вони можуть захищати плід від вірусів

14 травня, 06:28
Імунні клітини (Фото:embl.org)

Імунні клітини (Фото:embl.org)

Американські дослідники довели існування «невловимих» імунних клітин B-1, які формуються на стадії розвитку людського плода та захищають його від вірусів та бактерій.

Вперше клітини B-1 виявили в організмі мишей у 1980-х, але їхнє існування в організмі людини було під питанням.

Тепер вчені з Центру імунобіології в Медичній школі Університету Західного Мічигану довели, що ці імунні клітини формуються на стадії плоду людини.

Відео дня

Клітини B-1 виробляють різні антитіла, які очищають тіло від вмираючих та мертвих клітин, а також можуть захищати від патогенів у вигляді вірусів та бактерій.

Згідно з результатами нового дослідження, клітини можуть відігравати вирішальну роль у ранньому розвитку організму людини. Для виявлення B-1 вчені проаналізували понад мільйон 500 різних типів клітин, взятих із понад 30 тканин.

"Це можна порівняти з Google картами людського тіла, оскільки це схоже на опис окремих клітин та їх розташування в тканинах, які ми досліджуємо", - заявила провідний автор дослідження Сара Тейхманн.

Усі зразки тканин, проаналізовані командою вчених, було взято з банку тканин Великої Британії, у якому зберігаються тканини ембріонів і плодів людини. Дослідники довели, що клітини B-1 формуються у ембріона на ранніх термінах вагітності.

«У людей спочатку утворюється перетинка між пальцями, але ця перетинка обрізається ще до народження. Можливо, клітини B-1 допомагають спрямовувати таку обрізку тканини під час розвитку, згідно з нашим припущенням», — заявили вчені.

Дані про те, що клітини B-1 можуть забезпечувати певний рівень імунного захисту від патогенів, ще потрібно перевірити.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X