Іменем NASA. Плутону збираться повернути статус планети

17 жовтня 2015, 07:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені NASA опублікували перші результати досліджень Плутона з допомогою місії New Horizons, при цьому було виявлено багато нових відкриттів, що може повернути Плутону статус планети

"Система Плутона здивувала нас у багатьох відношеннях, особливо тим, що малі планети можуть залишатися активними мільярди років після їх утворення. Ми також були вражені складністю геологічної Плутона і його супутника Харона", - сказав один з дослідників, повідомили в NASA, передає РБК-Україна.

Відео дня

Незважаючи на розміри і віддаленість від Сонця Плутон може бути активним і проявляти вулканічну діяльність. На це вказує зовнішній вигляд Рівнини Супутника - обмерзла рівнина шириною сотні кілометрів, яка позбавлена кратерів. Це означає, що якісь процеси оновлюють поверхню над кратерами, які з'являються.

Крім того, виявилося, що склад лівої і правої частин так званого серця - червоного утворення на поверхні Плутона, розрізняється.

Відзначимо, що в 2006 році у Плутона забрали статус планети, тому, що в Поясі Койпера були виявлені аналогічні об'єкти.

Раніше вчені не виключали ймовірності того, що під поверхнею Плутона може перебувати рідкий океан, існування якого дослідники бачать у проявах геологічної активності на поверхні карликової планети.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X