Ідеальне коло. У Данії виявили стародавню фортецю вікінгів

17 серпня 2017, 19:55
Данські археологи знайшли раніше невідому фортеця вікінгів, побудовану в кінці 10 століття

Нова фортеця, названа Боргрінг, розташована на датському острові Зеландія, на південь від Копенгагена, повідомляє Scince Mag .

Фортеця являє собою майже ідеальне коло з зовнішнім діаметром 144 метра. Зовнішні вали були побудовані з землі і деревини. Судячи за віком дерев, фортеця була побудована в проміжку між 970 і 980 роками.

Відео дня

"Це була трохи детективна історія. Я досить давно працюю з круговими замками, і я прийшов до висновку, що відомі нам фортеці розташовані вкрай нелогічно. Були прогалини в мережі відомих фортець. Там, по ідеї, повинні були розташовуватися інші укріплення", - розповідає Сорен Сіндбек, археолог з університету Орхуса в Данії.

Вченим вдалося знайти в Боргрінгу срібний браслет, столярні інструменти та інші знаряддя праці, за допомогою яких мешканці фортеці закривали дірки в її валі і частокіл. Крім того, вікінги, судячи з усього, жили в цьому замку протягом декількох поколінь. Відзначається, що фортеця була покинута після боїв, оскільки двоє з чотирьох воріт укріплення були спалені.

"Кільце є ідеальною формою для фортеці. Це форма, яка охоплює найбільшу площу в межах найменшої окружності. Але немає ніякої необхідності робити саме ідеальний коло, і це те, що відрізняє саме цю фортецю. Ми думаємо, що король Гаральд Синій Зуб, який розпорядився побудувати Боргрінг, прагнув до чогось більшого", - пояснив Сорен Сіндбек.

Раніше НВ повідомляло, що в Шацькому районі, на березі озера Пулемецьке, знайшли бронзову в позолоті накладку на ремінь із зображенням сюжету з скандинавської міфології. Як запевняють вчені, така річ могла належати тільки знатному воїну-вікінгові.

Показати ще новини
Радіо НВ
X