Горизонт завалено. Апарат InSight надіслав знімок із поверхні Марса

27 листопада 2018, 14:00

Зонд InSight передав на Землю знімок марсіанського пейзажу. З кадру можна зробити висновок, що апарат стоїть трохи нерівно.

Також геофізичний зонд InSight розкрив сонячні панелі, щоб отримати енергію для запуску систем, повідомляє Gizmodo.

"Тут панує тиха краса. З нетерпінням чекаю на знайомство з моїм новим житлом", - йдеться в повідомленні в Twitter апарату.

Відео дня

За заявою NASA, InSight почне збирати дані протягом першого тижня своєї роботи, хоча працівники, що працюють на Землі, в першу чергу займаються активізацією і калібруванням своїх систем. Однією з перших завдань в списку є розгортання роботизованої руки, яка буде фотографувати марсіанський пейзаж.

Багато з експериментів апарату потребують часу для розробки, так як NASA потребує великих даних, щоб вирішити, де розмістити сейсмометр і теплової зонд. Можливо, доведеться ще чекати, поки не буде виявлена ​​будь-яка сейсмічна активність.

На борту InSight знаходиться два основні інструменти - бурової зонд і набір надточних сейсмографів. За допомогою цих приладів дослідники планують вивчати поштовхи всередині планети і дізнатися, які з них викликані природними коливаннями, а які - падіннями метеоритів ззовні.

На відміну від діючих місій Curiosity і Opportunity, зонд InSight не зможе пересуватися. За 720 днів роботи на Марсі, стаціонарна установка повинна пробурити рекордну свердловину в 5 метрів і зібрати дані про внутрішній устрій планети.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X