Гокінг знайшов у чорних дірах прохід в інші всесвіти

26 серпня 2015, 13:14
Інформація, яка потрапила у чорну діру, не зникає безслідно, потрапляючи в альтернативні світи, припустив фізик і популяризатор науки Стівен Гокінг на конференції з випромінювання Гокінга в Стокгольмі

Відео з промовою фізика, а також її резюме наводяться на сайті Королівського технологічного інституту.

Автор опублікованої 10-мільйонним накладом Короткої історії часу припустив, що чорні діри перетворюють дані на двомірну голограму, стиснену в хаотичному вигляді. Сама інформація при цьому не проникає всередину чорної діри, залишаючись на її краю, горизонті подій, у вигляді "супертрансляцій".

Відео дня

"Ідея в тому, що супертрансляції - це голограми вхідних частинок. Отже, вони містять інформацію, яка інакше була б втрачена", - пояснив фізик.

Нинішні принципи квантової механіки твердять, що інформація не може повністю зникнути навіть в чорній дірі; водночас, якщо інформація потрапила в чорну діру, повернути її неможливо, а значить, можна вважати її безповоротно загубленою. Припущення Гокінга суперечить їм, кажучи про можливості інформації "вибратися".

Він також пояснив, що інформація не знищується безповоротно, проте у наш Всесвіт у первісному вигляді вже не повернеться, зате може потрапити кудись ще.

"Існування альтернативних теорій чорних дір припускає, що це може бути можливо. Діра повинна бути великою, але якщо вона обертається, в ній може бути перехід в іншу всесвіт. Але повернутися назад у наш всесвіт ви вже не зможете", - зазначив він.

Тому, зазначив Гокінг, він не хотів би полетіти в космос. Фізик не забув пожартувати:

"Якщо ви відчуваєте, що потрапили в чорну діру, не здавайтеся. Вихід є".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X