Хокінг оцінив запас міцності людської цивілізації і побачив у космосі запоруку порятунку землян

19 січня 2016, 14:31
Британський вчений Стівен Хокінг оцінив запас міцності людської цивілізації і побачив у космосі запоруку порятунку землян, пише Ліга з посиланням на BBC

Зокрема, фізик розповів про найбільш ймовірні причини зникнення людства і виділив три головні загрози для існування людської цивілізації: ядерну війну, катастрофічний ефект від глобального потепління і штучні віруси.

Відео дня

Він схильний вважати, що кінець світу від цих загроз в найближчі роки людині не загрожує, однак у найближчі століття - цілком, так як "щось може піти не так", адже прогрес створює нові ризики для цивілізації.

"У 2016 році шанси виникнення глобальної катастрофи будуть досить низькими, але з плином часу вони збільшаться. У мене немає сумнівів в тому, що це відбудеться в найближчі тисячу або десять тисяч років", - попередив фізик.

Читайте також у розділі Наука:

В цілях запобігання подібних загроз, Хокінг пропонує розвивати технології розселення землян в космосі, хоча і визнає, що засновувати автономні колонії в космосі, "принаймні у найближчі сто років ми не будемо".

Показати ще новини
Радіо НВ
X